Bunny Boo (Tavşan Boo)

Stok Kodu: SKNO-423

Stokta Yok

134,93 ₺ 179,90 ₺
% 25 İNDİRİM

2 yaş üstü çocuklarınız için mükemmel bir uzamsal algı oyunu.

İçinde mı, dışında mı? Sağında mı, solunda mı? Önünde mi, arkasında mı? 

Açıklama

Bunny Boo (Tavşan Boo)

Kutudan tavşan çıkar!

Oyun kartlarındaki resimleri yeniden oluşturmak için üç renkli ahşap blokları ve tavşanı kullanın. Tavşan yuvarlak delikten mi bakıyor, yoksa yıldız şeklindeki delikten mi? Sarının üzerinde mi duruyor yoksa kırmızı ya da mavinin mi? Bunny Boo (Tavşan Boo) aşağı/yukarı, içeri/dışarı, görünür/gizli gibi temel dil kavramlarına giriş için harika bir oyun!

Yaş Grubu: 2 yaş ve üzeri

Oyuncu Sayısı: 1

 
 

Oyun nasıl oynanır?

1- Bir oyun seçin. Oyunda hangi blokların gerekeceğine karar verin. Oyunda ihtiyacınız olmayacak blokları kenara koyun. Onların ortada bulunması bazı çocukların dikkatini dağıtabilmektedir.

2- Oyun kartında gösterileni yapmak için bir veya birden fazla blok ve tavşanı kullanın. Yapınızın sabit olması gerekmektedir.

3-  Bloklarla yaptığınız figür kartta gösterilenle eşleşiyorsa çözümü buldunuz demektir.

Notlar:

Bazı oyunlarda çocukların kimi sorunlarla karşılaşması normaldir. Yetişkinler için açık görünen kimi kural ve durumlar onlar için a.ık olmayabilir. Zorluklar, yeni şeyler öğrenmek için kimi zaman fırsat niteliğindedir. Çocuklara, oyunları kendiniz çözerek değil, onlara

  • Bu parça sende nerede durmalı?
  • Bu parçayı neden böyle yerleşmesi gerektiğini düşünüyorsun? gibi sorular sorarak yardım edin.

Çocuklar için önden görünüş pek bir şey ifade etmeyebilir. Onlara bunu, masanın üzerinde bir inşa yaparak açıklayın ve bloklarla göz hizasındayken önden bakmalarını sağlayın. Masadan bir adım geride durun, bloklara çok yakın durursanız perspektif sebebiyle oyun kartında görünenden çok daha fazlasını görürsünüz. Yapıdan daha uzakta durursanız, oyun kartı ve gerçek görüntü arasında o kadar fazla eşleşme olacaktır.

Bu oyun için, oyun kartlarının arkasında çözüm bulunmamaktadır. Bunun sebebi küçük yaştaki çocuklar için 3 boyutlu imajların anlaşılmasının zor olmasıdır. Ve çözümler bazen çocukların oyunla ilgili dikkatini dağıtmaktadır. Ancak ebeveynler ve öğretmenler için çözümlerin yer aldığı ayrı bir broşür hazırlanmıştır.

 


Scroll